BOF (konvertör)

      -    Maliyet & Performans Optimizasyonu için; ihtiyaca göre mühendislik hizmeti verilerek farklı alternatiflerde butik dizayn tüketiciye sunulur.
    -    Ürünlerimizin saha uygulamasında, deneyimli ekibimiz ile süpervizörlük hizmeti verilmektedir.

 


 

Yaygın Tasarım

 

 

 Özel Tasarım

 

 BOF Bazik Oksijen Fırını - Döküm Deliği Sistemleri & Harçları

 

 BOF Bazik Oksijen Fırını - Gaz Üfleme Deliği Tuğlaları

 

 

Modern çelik üretim teknolojisinde “Bottom Inert Gas Purging” önemli bir araçtır ve sağladığı avantajlar şunlardır: 

- Daha düşük oksijen aktivitesi
- Daha düşük deoksidasyon ürünü
- Daha yüksek metal verimi
- Daha yüksek ferroalyaj verimi
- Daha temiz çelik

 

Ø8 mm Delikli üfleme tuğlalarının şematik gösterimi  

 

Püskürtme Harçları


Püskürtme tamir harcı uygulamalarımız konvertörde refrakter tuğlaların dengeli aşınması ve düşük tuğla tüketimine bağlı performans artışı sağlar. Özel bağlayıcı sistemi sayesinde düşük püskürtme kayıpları ile çalışan harcımızın uygulaması esnasında, ihtiyaca göre teknik servis ve uygulama ekipmanı imkanları sunulur.

Konvertör için sunulan püskürtme harçlarımız;

-QHR 300

-QHR 301

-QHR 302

-QHR C 302

 Ürünler Refrakter Sektörü Refrakter Endüstrisi    └Sinter Manyezit (DBM)    └Fused Manyezit (Ergitilmiş Manyezit)    └Kalsine Manyezit (CCM) Demir Çelik Endüstrisi    └BOF (konvertör)    └Çelik Döküm Potaları    └Elektrik Ark Ocakları    └İndüksiyon Ocakları    └Tandiş    └Vakum Altında Gaz Giderme Çimento Endüstrisi    └Döner Fırın Uygulamaları    └Kalite ve Dizayn Mühendisliği    └Örüm talimatları Kireç Endüstrisi Cam Endüstri Demir Dışı Metal Endüstrisi Refrakter Dışı Sektörler Kaynak Sektörü Örtü Tozları Çevre ve Kimya Sektörü Medikal Uygulamalar Rezistans ve Isıtıcı Elemanlar Sektörü Tarımsal Uygulamalar Madencilik Sektörü İnşaat Sektörü Ürün Portföyü ve Hizmet Edilen Sektörler